Aktualności


Poruszane problemy Halemby w naszym kole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
sobota, 28 sierpnia 2010 19:56

Nasze koło żyje problemami Halemby o których dyskutujemy na spotkaniach członków i sympatyków.  Po przez naszych radnych informujemy władze naszego miasta o tych problemach.Na spotkania Krainy Rudzkiej mamy kontakt z prezydentem naszego miasta gdzie się o tym dyskutuje.

Poprawiony: wtorek, 31 sierpnia 2010 21:06
Więcej…
 
Uroczystości 20-lecia koła Halemba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 01 lipca 2010 20:33

Świętowanie jubileuszu dwudziestolecia naszego koła rozpoczęliśmy mszą w kościele Matki Boskiej Różańcowej z udziałem zaproszonych gości,członków i sympatyków.W kazaniu ks. Antoni Myśliwiec mówił o małej ojczyźnie czyli Górnym Śląsku .Mała ojczyzna to nie tylko miejsce z którego się wywodzi i w którym się dorasta, to więź z tym miejscem, z jego regionalną kulturą, historią, tradycją, obyczajami. Identyfikację z małą ojczyzną poparł przykładem z Nowego Testamentu, w którym to często jest użyte jest określeni "o Jezusie z Nazaretu"jako wielkiej wartości miejsca urodzenia i pochodzenia.

Poprawiony: niedziela, 04 lipca 2010 10:28
Więcej…
 
Koło Halemba ma 20 lat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 15 czerwca 2010 21:55

Uznanie przez Związek wartości chrześcijańskich w życiu społeczno-politycznym pozyskało dla działalności koła proboszcza Parafii Matki Boskiej Różańcowej ks. Alojzego Brzezinę. Dzięki jego życzliwemu nastawieniu, przez jedenaście miesięcy koło odbywało zebrania i spotkania z zaproszonymi gośćmi w parafialnej salce katechetycznej. W kościelnych gablotach umieszczane były komunikaty koła. Więź koła z duszpasterzami parafii trwa nadal pomimo zmiany lokalu zebrań koła.

Poprawiony: sobota, 26 czerwca 2010 22:46
Więcej…
 
Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 23 maja 2010 19:31

Wyjazd na beatyfikacje do Warszawy.

Związek Górnośląski organizuje wyjazd na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki do Warszawy w dniu 6 czerwca (niedziela).

Wyjazd spod siedziby Związku w Katowicach ul. Stalmacha 17 we wczesnych godzinach rannych (ok. 4:00). Uroczystości na Placu Piłsudskiego rozpoczynają się o godzinie 11:00. Uczestnicy nie ponoszą kosztów przejazdu autokarem. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wyjeździe Koła, które posiadają poczty sztandarowe oraz członków Związku w górnośląskich strojach regionalnych. Jeśli będą wolne miejsca w autokarze, możemy zabrać również osoby nie będące członkami naszego stowarzyszenia. Prosimy o poważne potraktowanie tego ogłoszenia, gdyż zjawienie się jak najliczniejszej delegacji Związku ze sztandarami na beatyfikacji jest sprawą prestiżową. Zgłoszenia (ze względu na  krótki okres czasu do wyjazdu) wyłącznie telefoniczne na telefon biura Związku lub do Jacka Pytla na numer stacjonarny 322250529 lub komórkę 603113240 (od poniedziałku 24 maja do piątku 28 maja po godzinie 17:00, w soboty i niedziele przed i po tym terminie cały dzień). Można również wysyłać listy chętnych do wyjazdu na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ' ); // ]]> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. //


Poprawiony: niedziela, 23 maja 2010 19:57
 
Spotkanie członków w dniu 16.02.10r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 21 lutego 2010 13:49

W dniu 16 luty br. odbyło się spotkanie członków koła z udziałem Pana Andrzeja Stania Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Prezes koła powitał wszystkich i przedstawił porządek zebrania.

  1. Strona internetowa naszego koła.
  2. Jubileusz naszego koła-czerwiec 2010r.
  3. Informacje radnych.
  4. Wystąpienie Pana Prezydenta Andrzeja Stanie oraz pytania do pana Prezydenta.
  5. Wolne wnioski.

Sekretarz koła poinformował o uruchomieniu w dniu 15 luty 2010r strony internetowej naszego koła    pod adresem www.zghalemba.pl. Dzięki własnej stronie internetowej będziemy bardziej dostępni mieszkańcom Halemby oraz skuteczniejsi w wypełnianiu zadań statutowych Związku Górnośląskiego.

W dyskusji o jubileuszu naszego koła, który przypada w czerwcu postanowiono, iż odbędzie się w tej samej formie co 15-lecie naszego koła. To znaczy uroczysta msza święta z udziałem gości i wspólne spotkanie wszystkich członków koła i gości.

Radny Witold Hanke poinformował nas ze w budżecie na 2010r zarezerwowano kwotę 1,5 mil.zł wykonanie projektu przebudowy byłego Młodzieżowego Klubu Górniczego. Również w bieżącym roku być może zostanie wykonane bezpieczne przejście dla pieszych w rejonie Halembskiego cmentarza komunalnego.

Prezydent Miasta mówił o trudnej decyzji z rezygnacji budowy Parku Wodnego w Halembie. Powodem rezygnacji są rozbieżne interesy inwestora prywatnego i Miasta oraz troska o finanse Miasta. Obecnie podjęto działania prawne celem wykupienia udziałów spółki i odzyskanie terenu. Na pytanie o inwestycje w Halembie usłyszeliśmy o budowie Aldik-a na przeciwko stacji paliw BP oraz o wybudowaniu przez inwestora ronda w celu bezpiecznego dojazdu do Aldik-a. Elektrownia Halemba będzie funkcjonowała do 2011r. Mówiono o problemach komunikacyjnych na Halembie II i ewentualnych rozwiązaniach problemu. Dużym wyzwaniem inwestycyjnym dla Miasta jest przejazd kolejowy w Wirku.

Prezes Krainy Rudzkiej Pan Aleksander Leszczyna wspomniał o 90 rocznicy powstania Autonomicznego Województwa Śląskiego.

Pan Stanisław Kiermes przypomniał, iż do wybuchu II wojny w Halembie był Pomnik Powstańców Śląskich, który Niemcy zburzyli we wrześniu 1939r. Wnioskował o odbudowę pomnika.

Poprawiony: środa, 24 lutego 2016 21:28
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 42