Lato w mieście PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
środa, 19 lipca 2017 07:21

PROPOZYCJE NA LATO W MIEŚCIE


Wakacje już trwają i mamy propozycje jak i gdzie je spędzić w naszej śląskiej aglomeracji,a jest wiele możliwości. Mamy w sąsiedztwie Halemby wiele atrakcji do zwiedzenia. Pozwolę sobie wymienić Śląski Ogród Botaniczny w Mokrem, zamek w Chudowie,ruiny zamku z XIX w Rudzie i w sąsiedztwie ruiny domu Karola Goduli, Muzeum PRL w Bielszowicach.

Super atrakcja jest w Zabrzu Makoszowach Zbytkowa Kopalnia Guido http://www.kopalniaguido.pl/


Zdjęcia udostępnił Henryk Fic

 

Miejskie Centrum Kultury organizuje Lato w Ogrodzie

 

Aktywna rekreacja jest również dostępne  w różnych formach. W Nowym  Bytomiu jest Tor buggy Dakar Drift .Na torze również i takie atrakcje, strzelanie z paintballa do tyrolkowiczów.


https://www.youtube.com/watch?v=JrcGrL9DxI4

https://www.youtube.com/watch?v=HeQ0E1-FOZ8

 

Jest wiele ścieżek rowerowych, które mają połączenie z Katowicami, Mikołowem,Zabrzem, powiatem Gliwickim. Rowerem można odwiedzić obiekty rekreacji: Przystań, Rybaczówka, Rybołówka, Borówka.

Lasy  panewnickie  mają wiele uroku :warto odwiedzić Uroczysko Buczyna , dolinę rzeki Kłodnicy i Jamny. Można się natknąć na bunkry Obszaru Warownego Śląsk.

Rzeka Jamna

Las makoszowski jest ciekawy i pełen niespodzianek(roślinność i  stawy). Rzeka Kłodnica ma ma dziki przebieg i wielu miejscach nową linie brzegową po szkodach górniczych.Można skorzystać z Kąpieliska Miejskiego w Nowym Bytomiu oraz Aquadromu.

Poprawiony: czwartek, 20 lipca 2017 07:10