Park Wodny w Halembie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 16 października 2011 13:22

Spotkanie z prezesami spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej Panią Ewą Truchan i Panem Sławomirem Kamińskim wywołało spore zainteresowanie mieszkańców Halemby. Należy się cieszyć iż mimo wielu perturbacji Park Wodny jest budowany. Lokalizacja Parku jest bardzo korzystna ,blisko do autostrady A-4 i węzła autostradowego A-1 i A-4.

 

Prezes Pani Ewa Truchan przedstawiła atrakcjach jakie można będzie spotkać w Parku Wodnym. Unikalna bryła obiekt i dach przepuszczający światło naturalne umożliwiające zażywanie kąpieli słonecznych. Przede wszystkim baseny z różnicowanymi funkcjami:sztuczna fala i grota,rwąca rzeka ,ruchome dno,basen nurkowy siedmiu metrową głębokością,całoroczny basen zewnętrzny i cztery zjeżdżalnie.Uzupełnieniem funkcji rekreacyjnych będzie centrum fitness połączone z siłownią, sala konferencyjna i do organizacji szkoleń oraz restauracja.Jednocześnie ponad 200 osób będzie mogło korzystać z wszystkich możliwości Aquaparku. Aquapark da zatrudnienie dla 100 osób(rekrutacja trwa). Obiekt będzie pracował na dwie zmiany,a nocą będą prace porządkowe i remonty technologiczne.

Budowany park wodny zostanie wyposażony w najnowsze technologie i systemy zarządzania obiektem. Największym kosztem funkcjonowania parku są koszta energii,dlatego wybrano układ C H P z gazowym silnikiem tłokowym do produkcji gorącej wody. Elektroniczny system obsługi klienta będzie wspierał zarządzanie i sprawne funkcjonowanie obiektu.Szacuje się roczny koszt energii na kwotę 1,2 mil zł. Dla klientów Aquaparku przygotowano 370 miejsc parkingowych.Termin ukończenia inwestycji przewidziano na I kwartał 2012 roku.Patrząc na plac budowy trudno uwierzyć w realność terminu.

Pytania do gości tyczyły kto finansuje Park Wodny,czy miasto dopłaca do inwestycji i ma wpływ na finanse miasta oraz ceny usługi.

Budowa jest realizowana przez Spółka Park Wodny w Rudzie Śląskiej z kredytu na kwotę 119mil zł na 25 lat (całkowity koszt kredytu 230mil zł). Miasto Ruda Śląska jest poręczycielem kredytu ale go nie spłaca.Kredyt spłaca Spółka,która zakłada że w dłużej perspektywie Park Wodny stanie się samofinansującym obiektem.Budowa Parku nie jest realizowana z budżetu Miasta Ruda Śląska i nie ma wpływu na zadłużenia miasta.

Ceny usług są jeszcze nie znane ale będą konkurencyjne dla sąsiednich Aquaparków.Ponadto przewidziane są ulgowe bilety dla młodzieży i emerytów, promocyjne ceny w godzinach porannych oraz w dni od poniedziałku do piątku.Cena biletu będzie również zależeć od stref usług z których korzystamy a rejestrować to będzie elektroniczny system zamontowany w pasku na dłoni.Aquapark będzie czynny w godzinach od 6.00 do 22.00 przez 7 dni tygodnia.

Wypowiedzi Pani prezes uzupełniali Pan Sławomir Kamiński oraz przedstawiciel inżyniera kontraktu ,którym serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na spotkanie.

Link do galerii zdjęć


http://www.parkwodny-rudaslaska.pl/zdjecia09112011.html

http://93.176.241.197/view/viewer_index.shtml?id=185

 

Poprawiony: niedziela, 20 listopada 2011 20:13